€ EUR
Fi Fi
  • En
  • De
  • Fr
  • Ru
  • Es
  • Pt
  • It
  • Ar
  • Se
  • Nl
  • Jp
  • Tw
  • Gr
  • Th
  • Fi
  • Ko
  • Pl
  • Cn
  • Tr
  • No
  • Dk
  • Il
  • My
  • Hu
  • Ostos Korisi on tyhjä!

Intel Ethernet QSFP+ optinen lähetin-vastaanotinmoduuli, 40GBASE-SR4, 40GbE tai 4x10GbE

  • Tuotemerkin: Intel
  • Osanumero: E40GQSFPSR
  • Kunto: Tehdas uusi sinetöity
  • Saatavuus: Varastossa
  • Toimitukset: Yleensä 2 arkipäivän sisällä
  • Takuu: 3 vuotta

56.07€

E40GQSFPSR - Aito Intel Ethernet QSFP+ optinen lähetin-vastaanotinmoduuli, 40GBASE-SR4, 40GbE tai 4x10GbE, E40GQSFPSR
Intel Ethernet QSFP+ -optiikka tarjoaa asiakkaille tehokkaan tavan siirtyä 40 GbE:hen suuren kaistanleveyden sovellusten vaatimuksia varten, kuten sisällönjakelu, huippuluokan virtualisointi käyttämällä useita suorittimia, verkkolaitteita ja Applications Delivery Controllers (ACD) -ohjaimia. Intel Ethernet Network Adapter XL710 -verkkosovittimen kanssa käytettynä tämä optiikka tukee joko 40GbE- tai 4x10GbE-tilaa neljälle 10GBASE-SR- tai 10GBASE-LR-optiselle rajapinnalle.

Maksimaalisen joustavuuden varmistamiseksi Intel tukee kykyä käyttää joko Intel Ethernet QSFP+ -optiikkaa tai suoraan liitettyjä twinaksiaalikaapeleita. Tämä auttaa asiakkaita luomaan kokoonpanon, joka vastaa parhaiten heidän datakeskusympäristönsä tarpeita ja varmistaa samalla sovittimen ja lisälaitteiden yhteensopivuuden.

Avainominaisuudet
  • Tuki 40GBASE Ethernetille
  • Hot-swap 40GbE I/O-lähetinvastaanotin, joka liitetään QSFP+-porttiin
  • Tukee 4x10 GbE-tilaa neljän 10GBASE-SR tai 10GBASE-LR optisen liitännän muodostamiseksi
  • Nelikanavainen, full duplex lähetin-vastaanotinmoduuli
  • Yksi MPO-vastake (SR)
  • Yksi LC-liitin (LR)
  • Suurin tehohäviö < 1,5 W SR4; < 3,5 W LR4
  • RoHS-6-yhteensopiva (lyijytön)
  • Kaupallinen lämpötila-alue 0-70 °C
  • Linkin enimmäispituus 10 km SMF-kuidulla
  • Linkin enimmäispituus 100 m Multimode Fiber (MMF) -laitteella
  • 1,06 Gb/s - 10,5 Gb/s kanavaa kohti moninopeuksinen ominaisuus
  • Yhteensopiva Intel Ethernet -verkkosovittimien kanssa
Tekniset tiedot
  • Tuotekoodi: E40GQSFPSR
  • Moduulin muototekijä: QSFP+
  • Verkkostandardien fyysisen kerroksen liitäntä: 40GBASE-SR4
  • QSFP+ -moduulin tekniset tiedot
    • INF-8438i QSFP (Quad Small Form factor Pluggable) lähetin-vastaanottimen tiedot
    • SFF-8436 – QSFP+ kupari- ja optinen lähetin-vastaanotin
    • IEEE 802.3ba – PMD Type 40GBASE-SR4
  • Kaistojen lukumäärä: 4 Tx ja 4 Rx
  • Ilmavirtaa ja lämpötilaa koskevat ohjeet: Katso adapterin tuoteselosteesta erityiset ilmavirta- ja lämpötilavaatimukset
  • Siirtonopeus: 40 GbE
  • Liittimen tyyppi: MPO
  • Optisen kuidun tyyppi: MMF
  • Lähetysetäisyys: 100 m @ OM4 MMF
  • Käyttökotelon lämpötila: 0°C - 70°C

Lisätietoja tästä E40GQSFPSR:stä on Intelin verkkosivustolla.
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/84321/intel-ethernet-qsfp-sr-optics/specifications.html

 

Tämä E40GQSFPSR on 100% aito Intel -tuote. Sillä ei ole yhteensopivuusongelmia Intel-laitteiden kanssa. Ja Intel Ethernet QSFP+ optinen lähetin-vastaanotinmoduuli, 40GBASE-SR4, 40GbE tai 4x10GbE on tehdasuusi alkuperäispakkauksessa. Osta nyt ja nauti riskittömästä ostoksesta nopealla maailmanlaajuisella toimituksella GenuineModules.com-sivustolta

Tälle tuotteelle ei ole arvosteluja.

Kirjoita arvostelu
Huomautus: HTML ei ole käännetty!
    Paha           Hyvä

There is no faqs for this product.

Ask a question
Please login or register to ask question